Válka v srdci islámu a Nezkrotitelná planeta

Lada Schovánková

Válka v srdci islámu

Francouzský odborník na islám s českými kořeny napsal přehledný soubor příčin vzniku islámského fundamentalismu a terorismu. V knize defilují jména jako Usáma, Zavahrí, Muktada Sadr, králové a princové Saudské Arábie, Saddám, Násir, Sadat, Arafat. Muslimské bratrstvo, Al-kaida, Hamas. Londonistán, předměstí Paříže, Andalusie.

Kniha je už starší (2004), proto nepostihuje novější události. Přesto by neměla ujít všem, kdo se zajímají o budoucnost našeho světa.

Válka v srdci islámu

 

 

 

 

 

 

 

 

KEPEL, Gilles. Válka v srdci islámu. 1. vyd. Praha : Karolinum, 2006. 294 s . ISBN ISBN 80-246-1217-8.

 

Nezkrotitelná planeta : když se naše civilizace vyčerpaly

Z francouzského originálu s přispěním francouzského velvyslanectví, v rámci programu F.X.Šalda.

Kniha libanonského arabského křesťana, žijícího ve Francii – kdo lépe může popsat kořeny a příčiny toho, co se dnes děje nejen na Středním východě. Příčiny nedorozumění, chyby politiků, historie dávná i nedávná – hutná knížka pro každého, kdo se zajímá o středovýchodní problematiku.

Přes všechny problémy vidí autor věci pozitivně a doufá, že naše civilizace má budoucnost – nic jiného nám totiž nezbývá.

Jen na závěr citát ze strany 245 na konci knihy:

„My všichni, co žijeme na tom zvláštním počátku jednadvacátého století, máme povinnost- a více než všechny předchozí generace k tomu máme i prostředky- přispět k této záchranné akci; rozumně, jasnozřivě, ale se zaujetím a někdy dokonce s hněvem.

Ano, se zaníceným hněvem spravedlivých.“

Nezkrotitelná planeta

 

 

 

 

 

 

 

 

MAALOUF, Amin. Nezkrotitelná planeta : když se naše civilizace vyčerpaly. Vyd. 1. Praha : Garamond, 2014. 245 s. ; ISBN 978-80-7407-225-3.
autor příspěvků: Ladislav Pecka

 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>