Válka a naděje

Lada Schovánková

Dvacet osudů lidí, mužů i žen z různých zemí formou deníkových záznamů na různých místech světa zachváceného válkou. Ital, Australan, Venezuelec, Američanka, Rus, Maďar,…

Zešílení světa pohledem obyčejných lidí. Kniha nerozebírá příčiny, neřeší odpovědi na otázky Kdo? a Proč?. Jen popisuje zážitky. Ne všichni se dočkávají konce války – ten zmizí beze stopy, ta umře na španělskou chřipku, tomu amputují nohu….
Srbská fronta, Galipoli, masakry Arménů v Turecku, jatka západní fronty z obou stran války; zázemí v Německu z pohledu německé dívky i americké manželky polského šlechtice z ruského Polska; zážitky anglické zdravotní sestry v Rusku, australské řidičky sanitky na soluňské frontě; anglický důstojník v zajetí v Turecku, americký Ital na italské frontě, německý voják dánské národnosti.

Nevšední koláž příběhů všedních lidí – jedna z nejsilnějších věcí, které jsem kdy četl o válce.

autor příspěvku: Ladislav Pecka

Válka a naděje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ENGLUND, Peter. Válka a naděje : osobní příběhy z I. světové války. 1. vyd. Brno : CPress, 2014. 578 s. ISBN  978-80-264-0510-8.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>