Validace Moje ID

Home Validace Moje ID

moje ID

 

 

Každý uživatel služby mojeID si může nechat svůj účet validovat. Validace je proces ověřující identitu uživatele služby mojeID podle dokladu totožnosti. Validace účtu mojeID není povinná, může však být podmínkou pro vstup do služeb, které vyžadují jednoznačnou identifikaci uživatele. U nás v knihovně si můžete svůj účet validovat zdarma.

Co je k tomu potřeba? Ze svého profilu mojeID si na záložce Nastavení vygenerujte a vytiskněte Žádost o validaci. Překontrolujte si, zda souhlasí údaje v Žádosti o validaci s tím, co máte na dokladu totožnosti. S Žádostí o validaci a dokladem totožnosti se dostavte na naše validační místo.

Co je služba mojeID?

Je to služba, která umožňuje uživatelům centrálně spravovat svou internetovou identitu. Uživatelé se mohou posléze přihlašovat na webových stránkách, které službu mojeID podporují, bez nutnosti registrace a nastavování jména a uživatelského hesla.

Validace se poskytuje zdarma v oddělení studovna a čítárna v době:

pondělí, středa, čtvrtek : 8:30-11:00, 12:00-17:00
pátek 8:30-11:00, 12:00-15:00

Pomocí mojeID se teď můžete přihlašovat i do čtenářského konta na webu knihovny.

Jaké jsou výhody mojeID?

Automatická aktualizace: změna doručovací adresy, nové e-mailové adresy a všechny důležité údaje stačí změnit pouze na jednom místě.

Bezpečnost: nebudete potřebovat zaznamenávat či měnit desítky hesel, své přihlašovací údaje nesdělujete několikrát denně třetím stranám. Velmi významný je také fakt, že provozovatelé serverů vaše heslo k mojeID nikdy neuvidí a tudíž ho nemohou následně zneužít.

Kontrola: sami rozhodnete, jaké údaje konkrétní službě zpřístupníte, přihlašování je možné zabezpečit digitálním certifikátem nebo jednorázovým přihlášením (podobně jako v internetovém bankovnictví).

www.mojeid.cz