Tma Ondřeje Neffa

Lada Schovánková

autor: Ladislav Pecka.

Ze sci-fi čtu málo, spíš klasiky: R.C. Clark, Stanislaw Lem, náš Ludvík Souček. Ale na radu kamaráda jsem sáhl po tomhle titulu. A neudělal jsem chybu. Znám z internetu Neviditelného psa. Tohle mne fakt zaujalo. Mimozemštani vypli veškerou elektřinu a nastal kolaps. Vše zarámováno účastí reálných politiků i lidí ze šoubyznysu.

Nastaly boje o žvanec, vodu k pití, choroby, smrt, násilí. Totální průšvih. Naštěstí mimozemšťani udržovali spojení přes děvčata s Downovým syndromem a všechno se vyřešilo.

Jen pár poznámek: Neff předvídá útoky většiny na menšiny jako viníky. Ale některé menšiny jsou více provázány rodinnými svazky. Takže by to dopadlo spíš tak, že by menšiny, aspoň některé, se pokusily většinu zotročit pro své potřeby.

Ještě si vzpomínám na přestavbový sovětský film Chladné léto roku 1953. Zde se propuštění trestanci z amnestie po Stalinově smrti spojili s milicionáři a terorizovali místní obyvatele.

Před nedávnem proběhl nesmělý návrh obnovit základní vojenskou službu. Ti, co jsou proti, by si tuhle věc měli přečíst.

Tma
NEFF, Ondřej. Tma. 1. vyd. Chomutov : Milenium, 1998. 259 s. ISBN 80-86201-04-X.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>