SWAP aneb Výměna věcí v Berouně

Dali jsme věcem druhý domov!!! Oblečení, potřeby do domácnosti, hračky, knížky, boty, doplňky, kosmetika, bižuterie, kreativní potřeby a také rostliny a potřeby na zahradu. Všem, kterým záleželo na tom, aby věci sloužily dál, přinesli je na SWAP. Co to je? Ekologická iniciativa, která si klade za cíl šetřit životní prostředí. Tříděním, recyklací a posíláním věcí dál totiž šetříme energii, planetu a prodlužujeme životní cyklus výrobků.

SWAP se uskutečnil v knihovně poprvé ve středu 19. června 2019 v čase od 9:00 do 17:00 hodin. Během celého dne přicházeli zájemci, kteří věnovali věci do SWAPu a zároveň si vybírali. Před knihovnou to znělo povídáním a smíchem. Vybrat a odnést si mohl každý cokoliv, co se mu líbilo. Věci, které si nikdo neodnesl, jsou věnovány na dobročinné účely nebo použity k upcyklaci. Zbylé rostliny a věci na zahradu poputují do vznikající komunitní zahrady MetroFarm. .

Aby byl SWAP pro všechny co nejpříjemnější, nezapomeňte si přečíst „Zásady ostříleného SWAPERA“ (zdroj Udržitelně Chic.

Plakát       Fotografie