Průběh Noci s Andersenem 2015

Lada Schovánková

Jako již tradičně se i letos v berounské knihovně konala Noc s Andersenem. Tentokrát malí čtenáři v knihovně nocovali z pátku 27.3. na sobotu 28.3. Na dětském oddělení knihovny se sešlo 18 dětí a 4 knihovnice. Děti byly ve věkovém složení 6 – 10 let, účastnilo se i několik předškoláčků.

Nejprve jsme navštívili klub Oko, kde nás čekala výroba krásného velikonočního kuřátka z bambule. Již během vyrábění kuřátka děti vymýšlely, kam si ho vystaví. Některé si už plánovaly, že s ním budou hned spát, jak bylo roztomilé.

Poté jsme se vydali i s kuřaty na exkurzi k profesionálním hasičům města Berouna, což byl pro děti i knihovnice úžasný zážitek. Hasiči, kteří zrovna měli službu, se nám maximálně věnovali. Dětem vše vysvětlili, v praxi předvedli, odpověděli na všechny dětské zvídavé otázky. Viděli jsme, jak fungují hydraulické nůžky na stříhání karoserií při dopravních nehodách, děti si mohly vyzkoušet části výstroje a výzbroje hasičů, mohly se podívat termokamerou pro vidění v zakouřeném prostoru, vyzkoušet si fixační lehátko pro zraněného, viděly, jak se perou a suší hadice a dokonce si i mohly samy vyzkoušet stříkání z hasičské stříkačky. Děti si mohly prohlédnout veškerou techniku, kterou hasiči při zásazích používají a ke všemu dostaly profesionální výklad. Také se dozvěděly, jak taková služba u profesionálních hasičů probíhá, co všechno obnáší. Myslím, že většina z dětí při odchodu z hasičské zbrojnice měla jasno o svém budoucím povolání – budou přece požárníkem!:-)

Po návratu do knihovny se děti navečeřely a po chvilce oddechu začala další část programu v knihovně. Nejprve se seznámily s pohádkami Jana Drdy, jehož 100. výročí narození jsme si v rámci Noci s Andersenem připomněli. Děti si vyluštily pohádkovou křížovku a díky tomu se dozvěděly spoustu nového o pohádkách tohoto pana spisovatele.

Hodina už značně pokročila a část dětí už byla tak unavená, že se uložila ke spánku. Druhá část dětí ale neměla na spaní ani pomyšlení, takže si ještě zasoutěžila v „židličkované a v oblékané“, přičemž jsme si užili všichni spoustu legrace. Nutno dodat, že těchto dětí byla převážná většina.

Úderem půlnoci byla vyhlášena večerka a paní knihovnice dětem na dobrou noc četla pohádku od Jana Drdy – Matýsek a Majdalenka, kterou už všichni poslouchali zachumlaní ve svých spacácích. Jestli jí někdo doposlechl celou, to netuším, protože jsem už dávno spala. :-)

Ráno byl budíček v 7 hodin, ale už předtím bylo značně živo. Jako každoročně děti společně posnídaly bábovku a čaj a kolem osmé hodiny se v doprovodu rodičů začaly spokojeně rozcházet do svých domovů.

Letošní nocování v knihovně se vydařilo!

Fotografie.

1 komentář Přidat komentář

Knihovna Beroun – Noc s Andersenem 2015
Duben 7, 2015 10:06

[…] Vyrábění, exkurze u hasičů, soutěže, dovádění i čtení. Více o proběhu letošní Noci s Andersenem se dočtete v následujícím odkazu. […]

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Letní otevírací doba

V měsících červenci a srpnu platí otevírací doba

oddělení pro dospělé, studovna:
pondělí 8:30–18:30 hod.středa 8:30–17:00 hod.

oddělení pro děti:
pondělí 8:30 –11:00, 12:00 –17:00 hod.

pobočka Sídliště:
čtvrtek 8:30 –11:30, 12:30 –17:00 hod.