Pasování na čtenáře – radnice – 11.6.2019

Všichni prvňáčci z 2. základní školy Beroun, celkem 57 dětí, se na pobočce Sídliště zapojili do projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Po celý rok navštěvovali knihovnu a seznamovali se s knížkami a s tím, jak to v takové knihovně chodí. Ve škole se děti postupně naučily číst, a tak jim na konci školního roku nic nebránilo v tom, aby složily čtenářský slib a byly pasovány na čtenáře. Tohoto úkolu se ujal pan místostarosta Mgr. Dušan Tomčo, který prvňáčky pasoval před zraky jejich rodičů v obřadní síni na berounské radnici. Pasování se konalo v úterý 11. června 2019. Děti dostaly pamětní list a knížku k projektu Knížka pro prvňáčka.