O smyslu a původu života. Už zase?

Lada Schovánková

Profesor Pavel Hošek nenavštívil berounskou knihovnu zdaleka poprvé. Naposledy velký zájem veřejnosti sklidila přednáška o křesťanství a islámu v době, kdy kulminovala diskuze ohledně uprchlické krize. Tentokrát mezi nás Pavel Hošek 20. února zavítal s tématem „O smyslu a původu života“ s podtitulem „Už zase?“ Ne snad, že by se o smyslu života mezi lidmi tak často diskutovalo. Ale poněkud sebeironický podtitul je daný spíš tím, že se křesťané v obecném povědomí považují za „experty na život“ a rádi by (už zase) poučovali ostatní. Proto měl Pavel Hošek poněkud ztížený úkol, ale vykopnutého míče se ujal skvěle. Po delším úvodu, věnovanému otázce, jak se lidstvo s otázkou smyslu života potýkalo v různých dějinných etapách, přešel k hlavní části o tom, jaké záchytné body a odpovědi poskytuje Bible. Během necelé hodiny odvyprávěl „velký příběh“ Bible od Adama až po Zjevení. Každý posluchač dostal při tom do rukou sylabus 24 citací z Bible, které tvoří milníky na příběhu spásy. V příběhu se profesor Hošek nejenom neztratil, ale velmi přesně a stručně vystihl naději věřícího člověka.

Zvukový záznam přednášky i použitý sylabus jsou k dispozici na webových stránkách http://cb.cz/praha5/bible-ziva-nebo-mrtva/.

Plakát

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>