O prasátku Lojzíkovi. Pozdrav slunci

Lada Schovánková

Prasátko Lojzík si namůže zádíčka při fotbalovém zápase. Stává se mu to často. Má totiž příliš velký nos, který je na něj moc těžký. Jednoho dne maminka dumá a dostane nápad – Lojzík pojede za tetou Miru do Indie, aby se tam učil józe. Lojzík je nadšený. Jeho nejlepší přítel vrabec Čepeřák nakonec jede s ním.

A tak se kluci vydávají za velkým cestovatelským dobrodružstvím. Jsou konfrontováni s jinou kulturou a jinými zvyky. Učí se józe a zároveň objevují cestu sami k sobě. A k svému nosu.

O prasátku Lojzíkovi meditace

 

 

 

 

 

 

 

 

Kniha je lehká, úsměvná i poučná, určená malým cestovatelům na jejich cestách za poznáním jiných zemí. Velmi se mi líbí obrázky Pavla Ondrašíka, které krásně doplňují text a dětem rozšiřují obzory. Kniha je určena dětem do 6 let a vřele si ji dovolím doporučit i jejich rodičům :-)

autor příspěvku: Lada Čubová

ONDRAŠÍK, Pavel. O prasátku Lojzíkovi. Pozdrav Slunci. [výtvarník] Pavel Ondrašík ; [napsala] Táňa Ondrašíková. [Havlíčkův Brod] : Petrkov, c2014. 56 s. ISBN 978-80-87595-38-1.

O prasátku Lojzíkovi

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>