Nejžádanější tituly v prvním pololetí roku 2016 a 2006 na oddělení pro děti a pro dospělé čtenáře

Lada Schovánková

Nevíte co číst? Neorientujete se v široké nabídce knižního trhu? Nechte se inspirovat ostatními čtenáři! Níže nabízíme seznamy nejžádanějších titulů za první půlrok roku 2016. Pro zajímavost přikládáme i seznam čtených knih z roku 2006. Nejen pro srovnání či zajímavost. Přestože mnohé z těchto knih již (z prostorových důvodů) nenaleznete ve volném výběru ale ve skladě, neznamená to, že knihy ve skladě jsou méně zajímavé. Často tomu může být i naopak. Nechte se tedy inspirovat i tím, co se četlo/půjčovalo před 10 lety. Třeba najdete netušené skvosty.

Níže nabízíme seznamy knih, které se umístily na 1. až 3. místě. Dovolíme si upozornit, že mezi knihami je často rozdíl pouze jedné jediné výpůjčky. Může to znamenat, že kdyby kniha byla vrácena dříve, mohla by být i častěji půjčena. Zároveň je důležité si uvědomit, že výpůjční doba knihy je jeden měsíc. Pokud byla kniha během 6 měsíců půjčena více než 6x, znamená to, že se opravdu velmi dobře čte. Ale i to má svůj zádrhel. Některé knihy máme sice jen v jednom kuse, často žádané knihy máme však ve dvou i více kusech. Tyto tituly tak mají náskok nad ostatními.

Jak vidíte, ani náš seznam tedy není směrodatný. Ať tak či tak, přesto v něm můžete najít inspiraci pro svoji další výpůjčku u nás v knihovně.

leden – červen 2016

Oddělení pro dospělé čtenáře
O 1. místo bojují dvě knihy od Jo Nesbo Lovci hlav a Pentagram.
O 2. místo opět bojuje Jo Nesbo s knihou Nemesis, dále Analfabetka, která neuměla počítat od Jonase Jonassona a Dívka ve vlaku od Pauly Hawkins.
Na 3. místě se pyšní Osmanský tábor Vlastimila Vondrušky.
Podrobnější seznam knih, které byly během těchto 6 měsíců až 9x vypůjčeny na oddělení pro dospělé čtenáře.

Oddělení pro děti
O 1. a 2. místo se vzájemně přou jednotlivé díly Deníku malého poseroutky od Jeffa Kinney.
Na 3. místě pak tančí Malá baletka s dílem Ela a dobrá víla od Darcey Bussell.

Podrobnější seznam knih, které byly během těchto 6 měsíců až 9x vypůjčeny na oddělení pro děti.

Leden – červen 2006

Oddělení pro dospělé čtenáře
Na 1. místě nalezneme Šifru mistra Leonarda od Dana Browna. Na poprask, který se udál po vydání této knihy asi nelze zapomenout.
Na 2. místě je Blues zmražené kočky od Evy Hauserové. Pamatuje ještě někdo tuto knihu? Jedná se příběh o osobním krachu a nutnosti životní změny mladé aktivistky.
Na 3. místě opět Dan Brown a jeho Pavučina lží. Četli jste tenkrát Dana Browna? Možná je čas se k němu vrátit.

Podrobnější seznam knih, které byly během těchto 6 měsíců až 9x vypůjčeny na oddělení pro dospělé čtenáře.

Oddělení pro děti
Na 1. až 3. místě nalezneme knihy Roberta L. Stine a to Kletba egyptské mumie, Půlnoční přízrak a Doupě nestvůry. Děti se prostě rády bojí. :-)
Na dalších místech však najdeme knihy jako Matika a další pohromy, Dóóóst dobrý zmatky, Máma, mistr trapasů nebo Zabouchnutá ségra to je průšvih.

Podrobnější seznam knih, které byly během těchto 6 měsíců až 6x vypůjčeny na oddělení pro děti.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>