Nejtemnější večer roku

Lada Schovánková

Po knize autora Koontze jsem sáhla s úmyslem, že si přečtu pořádný horor. Horor, ze kterého bude stříkat krev od prvních slov. Ó, jaké bylo moje překvapení. Příběh krvavý, leč úplně jiný (krev jakoby “cákala” nějak elegantněji), prostě odlišný od obvyklé šablony.

Koontz vypráví příběh Amy a jejího přítele Briana. Ona zasvětila život záchraně zlatých retrívrů, on je slavný architekt. Při jedné noční záchraně zlaté retrívřice Nickie se nám příběh pomalu, ale o to zajímavěji, začíná odvíjet. Příchodem fenky Nickie jakoby se dalo do pohybu soukolí, které začalo vracet zpátky vše špatné ze života Amy a Briana. Brian má dceru s Downovým syndromem, kterou 10 let neviděl a chce ji získat do své péče. Amy byla odloženým dítětem vychovávaným jeptiškami. Nevyvinutý pud sebezáchovy ji vehnal do manželství, které skončilo tragédii. A najednou se zabijáci, záhadná “měsíční dívka” i “Prasátko”, Amy a Brian, Harrow, který stojí v pozadí celého příběhu jako loutka, spojí v jeden ucelený životní příběh, kdy zlatý retrívr Nickie je ústřední, i když ne zcela zdůrazněnou postavou.

Od Deana Koonitze jsem přečetla již několik knih, o to více byl námět této knihy pro mě překvapující. Kniha jistě stojí za přečtení. Od Koontzových děl se hodně liší lidskostí a také postřehy ze života psů. Dávám knize “1”, i když si myslím, že i ten nejtemnější večer roku může být i tím nejsvětlejším.

autor příspěvku: Ludmila Švecová

Nejtemnější večer roku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOONTZ, Dean R. Nejtemnější večer roku. 1. vydání. Praha : XYZ, 2015. 312 stran. ISBN 978-80-7505-243-8.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Letní otevírací doba

V měsících červenci a srpnu platí otevírací doba

oddělení pro dospělé, studovna:
pondělí 8:30–18:30 hod.středa 8:30–17:00 hod.

oddělení pro děti:
pondělí 8:30 –11:00, 12:00 –17:00 hod.

pobočka Sídliště:
čtvrtek 8:30 –11:30, 12:30 –17:00 hod.