NEJčastěji půjčované knihy v roce 2015

Mnohé z nás často trápí otázka, co číst. Pokud o dobrou knihu nezakopneme, nedoporučí nám ji známý či si nepřečteme zajímavou recenzi, je to často o lákavosti obálek a čtivosti anotací. Dobrým vodítkem k četbě, jak bylo již zmíněno, je často doporučení druhými. Tak jsme se „zeptali“ našeho knihovnického systému, a ten nám nabídl následující seznamy, neboli seznamy toho, co se nejvíce četlo v berounské knihovně v roce 2015.

Oddělení pro dospělé

Je to až fascinující, že v oblasti beletrie už několik let kraluje Jo Nesbo. Kdo mu stále odoláváte, možná vás toto nalomí. Další stálicí je pak Vlastimil Vondruška. Čtenářské vody příjemným humorem pak rozčeřil Jonas Jonasson. A kdo jsou ti další? Podívejte se do seznamu (TOP nejčtenější beletrie). V oblasti odborné literatury lze těžko specifikovat oblast, která se těší největšímu zájmu. Snad jen, ostatně jako skoro vždycky, téma historie, na 2. místě je však téma pomoci českých lékařů v zahraničí. (TOP nejčtenější odborná lit.).

Oddělení pro děti

Možná to mnohé dospěláky stále překvapuje, ale trhákem k přečtení je série deníků Malého poseroutky. Ale pozor, favorit je i třeba Bob a Bobek (TOP nejčtenější beletrie dětská). Z odborného čtení pro děti je to opět široká oblast zájmů, ale zvířátka a stroje se těší přeci jenom větší oblibě (TOP nejčtenější odborná dětská).

Věříme, že jsme vás alespoň trochu inspirovali, a přejeme šťastnou volbu při výběru knih k přečtení.

Dobrý čtenářský rok 2016 přeje Lada Čubová