Návštěva malé smrti

autor: Lada Schovánková.

Na tvrzení, že smrt je nedílnou součástí života, se všichni jistě shodneme. Jak dalece jsme však schopni se s tímto fenoménem vypořádat, je otázkou pro každého z nás. Právě na to, že je nutné o smrti hovořit, a to nejen mezi dospělými, ale také s malými dětmi, upozorňuje tato kniha.

Rozepisovat se s další recenzí nemá smysl, internet jich nabízí dostatek. Tímto článkem chceme zejména na tuto knihu upozornit. Věřte, že rozhodnutí do jaké katalogizační třídy knihu zařadit, bylo těžkým oříškem. Text je krátký. Obrázky jsou jasné. Obsah srozumitelný? (Je možno pochopit smrt?) Knihu jsme nakonec zařadili do kategorie pro nejmenší děti. Zejména proto, že tuto knihu je dobré číst ve společnosti rodičů, s kterými si může malý čtenář o příběhu povídat. O příběhu malé smrti a její kamarádce Evelíně. Kniha je smutná i laskavá. A vhodná je k přečtení jak pro děti, tak dospělé.

navsteva_male_smrti

CROWTHER, Kitty. Návštěva malé smrti. 1. Vyd. Praha : Baobab , 2013. 46 s. ISBN 978-80-87060-67-4

Další recenze:
Kultura21.cz – http://www.kultura21.cz/literatura/6668-navsteva-male-smrti
Studentpoint.cz – http://www.studentpoint.cz/259-recenze/11300-navsteva-male-smrti#.UchH-fpItdg
Česká televize – http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/228087-mala-smrt-pro-male-deti/

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>