Mlýn na mumie

Lada Schovánková

Tak tohle bylo počteníčko. Praha konce 19. století. Nové vynálezy, vlastenectví, spiritismus i obscénost. Snad vše možné z té doby si vzal autor do pera. A jak bravurně! S lehkostí, jazykovou grácií a úžasným humorem. Napadá mě, že je to něco mezi Adéla ještě nevečeřela a Váchalovým Krvavým románem. Událost se vrší na událost, vše v hektickém tempu. Čtenář se nejen baví, ale zároveň se mu před očima odehrává obraz Prahy předminulého století, která byla již “tak” moderní, zároveň pro nás dnes “tak” starobylá. Autor do děje nacpal vše, co jen mohl, ale zároveň si zachoval styl, přímou linii děje i vyústění správné detektivky.

Petr Stančík (*1968) může být veřejnosti znám též pod pseudonymem Odillo Stradický ze Strdic. Vyšlo mu již několik básnických sbírek i próz. Děti ho znají díky knihám o jezevci Chrujdovi. Kniha Mlýn na mumie vyhrála cenu Magnesia Litera 2015 za prózu.

Recenze na iLiteratura

autor příspěvku: Lada Čubová

STANČÍK, Petr. Mlýn na mumie : převratné odhalení komisaře Durmana. Vyd. 2., brož. V Brně : Druhé město, 2014. 394 s. ISBN 978-80-7227-358-4.

Mlýn na mumie

 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>