Literární Spolek Laury Sněžné

Lada Schovánková

Laura Sněžná je proslulá spisovatelka dětských knih o Potvůrkově, kde žije spousta zvláštních postaviček jako Bobík Cililink, Bílá Máti nebo Podivňucha. Vážená autorka žije v Zaječíně spolu s dalšími devíti proslavenými autory a autorkami, které si od jejich útlého dětství vypiplala ve svém literárním Spolku Laury Sněžné. Dlouhá, předlouhá léta hledá desátého člena spolku. A tím se má teď stát hlavní postava knihy, Ella Milanová.

Jenomže Spolek Laury Sněžné není zase tak obyčejné a nevinné sdružení, jak by se mohlo na první pohled zdát. A to má Ella brzy poznat. Její členství navíc začne neslavným večírkem, na kterém Laura Sněžná před zraky všech přítomných záhadně zmizí. Ella se rozhodne podrobit osobnost velevážené spisovatelky Laury Sněžné a jejího spolku literárně-historickému bádání. Jak brzy zjistí, náramně se jí k tomu bude hodit Hra, které se teď jako členka Spolku může zúčastnit. O co v této Hře jde však nebudu prozrazovat.

Až do tohoto okamžiku se vám možná zdá být vše jasné. Ale to zatím nevíte, jaké zvláštní okolnosti život Laury Sněžné a celého Spolku doprovází. A co teprve život v Zaječíně! Je vůbec možné všechny podivnosti reálně vysvětlit? Kde se bere knižní mor? Proč zahrada spisovatele Zimoty tolik přitahuje všechny psy z okolí? Kdo byl původně desátý a dnes již mrtvý člen Spolku? Proč spolu členové Spolku nemluví? A jaká vlastně ve skutečnosti byla Laura Sněžná?! To se možná dozvíte v knize finského autora Pasiho Ilmari Jääskeläinena.

autor příspěvku: Iva Stluková

Literární Spolek Laury Sněžné

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JÄÄSKELÄINEN, Passi Ilmari. Literární spolek Laury Sněžné. 1. vyd. Praha: Paseka, 2015. 317 s. ISBN 978-80-7432-591-5.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>