Legenda o pražském Jezulátku

Lada Schovánková

Ke knize někdy vede cesta klikatá. Viděla jsem český film “Přijde letos Ježíšek?”, prostřednictvím kterého jsem si uvědomila, že vlastně o tom našem pražském Jezulátku toho moc nevím. Takže vzůru ke knize. Padla mi do ruky kniha Legenda o pražském Jezulátku. Příběh je určen dětským čtenářům, ale mohu vřele doporučit i dospělým zájemcům.

Teď už konečně vím, odkud to slavné “miminko” pochází. Je s ním spojena Polyxena z Lobkovic, která ho dostala od své matky Marie de Lara. Ta se provdala za českého šlechtice Vratislava z Perštejna a roku 1555 ho přivezla ze svého rodného Španělska. Asi právě proto v něj nejvíce věří lidé ve španělsky mluvících zemích.

Doporučuji k přečtení malým knihomolům, kteří se zajímají o historii Prahy a historii památek.

P.S. Určitě Jezulátko navštvím. No, zázraky se dějí, ne?

Autor příspěvku: Švecová

PECHÁČKOVÁ, Ivana. Legenda o pražském jezulátku ; ilustrovala Jarmila Marešová. napsala Ivana Pecháčková. 1. vyd. Praha : Meander, 1997. ISBN 80-902373-5-5.

Legenda o pražském Jezulátku

 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>