FOTOblázinec 2016

Lada Schovánková

V sobotu 8. října 2016 od 10:00 do18:00 hodin se po jednoleté přestávce konal již šestý ročník berounského nekomerčního festivalu FOTOBLÁZINEC. V areálu knihovny se sešli fotografové z Berouna i vzdáleného okolí a každý z nich ukázal svou tvorbu na prostoru tradičně vymezeném třemi metry šňůry. Kromě prezentací se uskutečnilo několik přednášek na téma fotografování, ale i cestování.

PŘEDNÁŠKY V RÁMCI FESTIVALU:

Focení na Blízkém východě – fotografka a cestovatelka Kamila Berndorffová, každoročně vystavující na Czech Press Photo, oceněna 2007 a 2009. Začátek v 11:00 hod.

Jak se žije v Indii aneb rodina – základ indické společnosti – fotografka a cestovatelka Kamila Berndorffová. Málokterý Čech zná Indii tak dobře jako ona, která tam tráví zimu už 19 let. Přednášky budou doplněny projekcí unikátních fotografií. Začátek v 16:00 hod.

Jak hodnotit své i cizí fotografie – Jaroslav Taffey Orlík z Opavy. Zkušený fotograf a dlouholetý oblíbený i obávaný komentátor fotoserverů jako např. fotoaparát.cz a megapixel.cz. Začátek ve 12:00 hod.

Cesta po Amazonii – o cestě lodi mezi kmeny Macigenga, Asanika, Piro a Sipibo – o své zážitky a fotografie z cest po Amazonii se podělí malířka a výtvarnice Anna Irmanovová. Začátek v 15:30 hod.

Přehlídka byla podpořena městem Beroun.

Program      Plakát       Přihláška     Kamila Berndorffová      Fotografie ze 6. ročníku

1 komentář Přidat komentář

Knihovna Beroun – To nejlepší z Fotoblázince
Listopad 2, 2016 13:34

[…] Více o Fotoblázinci      Fotografie z Fotoblázince […]

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>