Fantasy pro děti i dospělé

autor: Iva Stluková
Percy Jackson: Moře nestvůr
Knižní série pro děti a mládež Ricka Riordana vypráví o malém chlapci jménem Percy, kterému se dějí zvláštní věci. Později zjistí, že je potomkem jednoho z řeckých bohů a je tedy vlastně polobůh. Série se skládá z celkem pěti knih, které měly úspěch obzvlášť v USA. První díl se tam stal doporučenu knihou New York Times pro rok 2005. Druhý díl byl časopisem Child Magazine vyhlášen Nejlepší knihou pro mládež roku 2006. Percy Jackson: Zloděj blesku, byl zfilmován a uveden do kin v roce 2010. Filmové pokračování – Percy Jackson: Moře nestvůr, se očekává letos v srpnu.
Akční / Dobrodružný / Drama
USA, 2013, 108 min
Režie: Thore Freudenthal
percy_jackson
Hobit 2: Šmakova dračí poušť
Po velkém úspěchu Pána prstenů se dočkala filmového zpracování další Tolkienova kniha. Hobit svým dějem předchází událostem, které známe z Pána prstenů. Ve filmové verzi se setkáme nejen se známým Bilbo Pytlíkem a Gandalfem, ale také s Frodem či Sarumanem. Přestože rozsah knihy je nevelký, autoři filmu se rozhodli natočit příběh na dva díly. Film Hobit: Neočekávaná cesta vstoupil do kin v minulém roce. Je pravda, že se tvůrci museli hodně snažit, aby příběh natáhli a vložili do něj další události, které v knize nenajdeme. Přesto je to nádherná podívaná, zejména pro fanoušky Tolkiena. Druhý díl bude uveden letos v prosinci. Jaképak další známé postavy se v něm objeví?
Dobrodružný / Fantasy
USA / Nový Zéland, 2013
Režie: Peter Jackson
Hobit – Odeon, 1991
hobit_stary_1991_odeon
Hobit – Mladá Fronta, 2002
hobit_2002_mlda_fronta
Informace jsou převzaty z:
Česko – Slovenská filmová databáze [оnline]. Praha: POMO Media Group, cop. 2001-2013 [cit. 2013-08-14]. Dostupné z: http://www.csfd.cz/.
Svět Percyho Jacksona [online]. Praha: Fragment, cop. 2012-2013 [cit. 2013-08-14]. Dostupné z: http://www.percy-jackson.cz/.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>