Dívka ve vlaku

Lada Schovánková

Musím přiznat, že k přečtení této knihy mě nejvíce motivovaly velké promo akce, které její vydání provázely. K četbě jsem přistupovala spíše s odstupem, protože jsem očekávala obvyklou detektivku s obyčejným příběhem. To byla velká chyba. Už po přečtení první stránky jsem byla nadšená a s postupným čtením mé nadšení jen rostlo.

Onou dívkou ve vlaku je Rachel, která vypráví svůj život. Život plný zklamání a alkoholu. Další stránky v knize patří Megan, dívce, která má skryté tajemství a nedokáže sama se sebou žít. Třetí vypravěčkou je Anna, jejíž příběh není nijak neobvyklý, ale je to právě ona, která ovlivní život Rachel, Megan a jejich blízkých.

Nechci nic prozrazovat, protože předpokládám, že si budete chtít knihu přečíst. A opravdu to stojí zato. Super překlad i hlavně silný příběh. Kniha je často srovnávána s knihou Zmizelá od Gilian Flynnové. Nevím, jestli je toto srovnání trefné. Podle mě více odlišnější tyto dvě knihy být nemohou.

Už se těším na film, kde hlavní roli ztvární Emily Blunt. Jistě se máme na co těšit. :-)

autor příspěvku: Ludmila Švecová

Dívka ve vlaku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HAWKINS, Paula. Dívka ve vlaku. Vydání první. Praha : Ikar, 2015. 327 stran ; ISBN 978-80-249-2860-9.

 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>