Databáze

Home Databáze

Souborný katalog České republiky (CASLIN)

Katalog, který obsahuje záznamy knih ze všech knihoven ČR. Snadno tak zjistíte, ve které knihovně mají knihu, kterou hledáte.
CASLIN

JIB (Jednotná informační brána)

Nabízí jednotný přístup k různým informačním zdrojům. Můžete tak z jednoho místa prohledávat české i zahraniční zdroje jako jsou katalogy knihoven, souborné katalogy či databáze. Volně dostupné zdroje můžete získat v digitální podobě. Ty licencované jsou dostupné pro registrované uživatele Národní knihovny ČR.
JIB

Manuscriptorium

Evropská digitální knihovna rukopisů. Najdete zde zdigitalizované sbírky historických dokumentů z různých evropských knihoven.
Manuscriptorium

Kramerius

Digitální knihovna, ve které najdete přes 8 milionů naskenovaných stran plných textů periodik a monografií. Vedle dokumentů v češtině obsahuje Kramerius také řadu dokumentů v německém a ruském jazyce.
Kramerius

Katalog SVK (Státní vědecká knihovna v Kladně) – regionální literatura

Obsahuje články, knihy a seriály se vztahem ke Středočeskému kraji.
SVK

Katalog SVK (Státní vědecká knihovna v Kladně) – osobnosti a památky

Databáze obsahuje záznamy osob, korporací, akcí, rodů, rodin, geografických míst, věcných témat, edic, forem a žánrů, jejichž jména či názvy byly použity v záznamech katalogu SVK nebo v databázi regionální literatury. Databáze obsahuje vedle faktografických informací též fotografie.
SVK

Europeana

Portál, který zpřístupňuje evropské kulturní dědictví. Obsahuje nejrůznější digitální materiály (knihy, obrazy, videa atd.) z nejrůznějších evropských paměťových institucí. Uživatelské rozhraní v češtině.
Europeana

Evropská digitální knihovna (WDL – World Digital Library)

Digitální knihovna, která obsahuje materiály ze zemí celého světa.
WDL