Charakter

Lada Schovánková

Dlouho jsem si chtěla přečíst knihu, která by vybočovala z mých zajetých čtenářských kolejí. Proto jsem dala na doporučení kolegyně a sáhla po Charakteru. A nebyla to úplně marná volba.

Ve vyprávění příběhu se střídají 3 osoby. Charakter = pan Brix, starý dědek, majitel bytového domu. Ničema = Robert Mikule, hajzlík a podvodník. Mädchen = holka v pubertálním věku a gotické náladě. Tři postavy, jejichž slovní zásoba a vyjadřovací schopnosti se diametrálně liší, a jejichž životní osudy spojí jeden brněnský bytový dům. Všichni tři proti něčemu bojují. Ničema se díky nepřízni osudu stále více zaplétá do problémů. Ovšem lehkost jejich řešení dává znát, jak dnešní svět podvodníkům přeje. Pan Brix bojuje proti Ničemovi, který si v jeho domě podvodem otevřel hernu. A stejně tak Mädchen, jelikož Ničema potřeboval do svých piklí zaplést i její matku.

Úsměvné situace a vtipné vyprávění dávají znát, že jde o humoristickou knihu. Ovšem až do doby, kdy několik stránek před koncem doslova končí veškerá legrace. Vše se obrátí o 180 stupňů. Čtenář utrpí šok. Je zmaten. A teprve teď pozná Charakter.

autor příspěvku: Iva Stluková

ŠIMÁČEK, Jiří. Charakter. 1. vyd. Brno: Host, 2012. 246 s. ISBN 978-80-7294-665-5.

Charakter

 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>