Citlivost jako dar

středa 4. října 2023
od 18:00 do 20:00
Městská knihovna Beroun
U Kasáren 813

Vstupné: 50 Kč

Přibližně 20% lidí ve společnosti je výjimečně citlivých. Patří mezi ně muži i ženy a my si řekneme, kde se ta citlivost vzala, co to obnáší a jak se projevuje.

Vysvětlíme si, jak funguje tělo, mozek i duše vysoce citlivého člověka, co potřebuje k životu a co takovému člověku naopak škodí. Řekneme si, jak si vytvořit dobré podmínky pro to, abychom se objevili celí, abychom se mohli rozvíjet a žít plnohodnotně celý ten pestrobarevný svět, který máme k dispozici.

Když jsem se v roce 2016 chtěla přihlásit na seminář, besedu nebo přednášku o vysoce citlivých lidech, zjistila jsem, že ani po třiceti letech k nám téma nedoputovalo. S hledáním nových informací jsem pomalu sbírala odvahu, která mě pak společně s přesvědčením dovedla až na pódium a od roku 2018 jsem o citlivosti začala pravidelně přednášet.

Během sedmi let jsem načerpala spoustu podnětů nejen z přednášek, kterých už proběhly desítky v různých městech, ale taky své poznatky opírám o letitou praxi s vysoce citlivými lidmi, kterou získávám od roku 2016 z terapií, putování (terapie v lese), kurzů a workshopů.

Téma vysoce citlivých lidí mi učarovalo jednak proto, že jsem díky němu našla klíč sama k sobě, ale taky proto, že ten pocit dokážu zprostředkovat i ostatním. Během těch let jsem dokázala citlivost propojit s ostatními souvisejícími tématy a věnuju se tak souběžně i traumatu, způsobu jak navazujeme vztahy s náročnými lidmi, proč se přátelíme s narcisty a podobně.

Ráda vám ve své přednášce předám nejen kus zajímavé teorie, ale taky náhled do vlastní zkušenosti, kterou už dokážu odhalit a sdílet všechny ty nepovedené a slepé uličky, kterými se vy už vydávat nemusíte.

Mgr. Alena Wehle

Autorka knížky & projektu Citlivka

www.alenawehle.cz