Africké odpoledne

autor: Iva Stluková.
V červnu k nám do knihovny zavítá spisovatelka Hana Hindráková, aby představila své romány. Její autorské čtení však nebude jen tak ledajaké. Neměli byste si ho nechat ujít, obzvláště pokud se zajímáte o prostředí afrického kontinentu.
Hana Hindráková (*1982) pochází z Trutnova, nyní žije ve Strančicích nedaleko Sázavy. Vedle psaní ráda cestuje a na svých cestách čerpá inspiraci ke svým knihám. Nejvíce ji ovlivnila africká Keňa. K cestopisům V nitru skotské divočiny, V zemi ptáka kiwi a Na konci světa tak postupně přidala romány Děti nikoho a Karibu Keňa s podtitulem láska v ohrožení voodoo. Kniha Děti nikoho se zařadila mezi nejprodávanější knihy nakladatelství Alpress v únoru 2013 a na portálu DatabázeKnih.cz byla nominována do užšího výběru na knihu roku 2012. Rukopis knihy Karibu Keňa vyhrál soutěž „Mám talent“ pořádanou nakladatelstvím Euromedia za rok 2012.
Prostředí, o kterém autorka píše, důvěrně zná. Nejen díky svým cestám do Afriky, ale také je od roku 2008 jednou ze zakládajících členů neziskové organizace Fair, o.s. specializující se na rozvojovou spolupráci. Na autorském čtení si budete moci zakoupit výrobky (šperky a doplňky) vyrobené ženami z chudinské čtvrti Kibera v Nairobi, a přispět tak na projekty této organizace. A chybět nebude ani promítání videí z Keni. Takže nezapomeňte, akce se koná ve čtvrtek 20. června 2013.
Romány Děti nikoho a Karibu Keňa najdete ve fondu naší knihovny. Pokud byste se chtěli o autorce, její tvorbě, či organizaci Fair, o.s. dozvědět více, navštivte tyto odkazy:
ANOTACE
Karibu Keňa
Sára Ječmínková se po zklamání v osobním životě rozhodne začít znovu – a to od základu. Rodnou zemi nechává za zády a jako delegátka cestovní kanceláře odjíždí do Keni. Ta jí hned od první chvíle učaruje a její život dostává nový rozměr. Se všemi klady a přese všechny zápory, které život v okouzlující, ale také velmi chudé a povolebními nepokoji zmítané exotické zemi nabízí. Seznamuje se s Benem Okongem, jenž pochází z kmene Luo, dozvídá se o tradičních kmenových rituálech a zvycích. A zamiluje se. Je tu však také někdo, kdo Sáře nový život nepřeje a ohrožuje ji černou magií. Podaří se Sáře vytoužené a přitom tak křehké štěstí v Keni ubránit?
karibu_kena
HINDRÁKOVÁ, Hana. Karibu Keňa : láska v ohrožení voodoo. Vyd. 1. Praha : Ikar, 2013. 189 s. ISBN 978-80-249-2078-8.
Děti nikoho
Když David, John a malá Susanne osiří, skončí v rukou krutého strýce. Chlapci se rozhodnou, že utečou. Sestřičce slíbí, že se pro ni vrátí. Tehdy netuší, co dívenku u strýce čeká. V Nairobi lepší život nenajdou, skončí v dětském gangu, kde platí tvrdé zákony, drogy a násilí. John se z gangu vymaní díky dívce Kioni, zatímco Davida spaluje pocit viny za smrt malé sestry…
deti_nikoho
HINDRÁKOVÁ, Hana. Děti nikoho. Vyd. 1. Frýdek-Místek : Alpress, 2012. 189 s. (Klokan). ISBN 978-80-7466-077-1.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>